Naše projekty

 

Facebook
Zimní tábory

Krnov 2001

Zimní tábor Krnov 2001
   
Martina a Lída Sedláčkovy | 1.2.2001 | ... Zimní tábory


Konečně to je tady! Je 13.2.2001 a záčíná další zimní pobyt s Handicapem, který se jako loni koná v Charitním Domě Salvator Krnov. Cesta tam se všem zdá nekonečná, ale kdo si počká ten se dočká. A tak i my nakonec dosahujeme k cíli.


Ihned po příjezdu nás některé asi zklamalo množství sněhu, které nás tam zastihlo (nebo spíše nezastihlo), později však na sníh nikdo ani nepomyslel. Hned po večeři nás Aleš seznámil s řádem a pravidly, či co to bylo, zkrátka jak se máme a nemáme na tomto minitáboře chovat, a pak hned následovaly seznamovací hry. Kdo ale čekal již tradiční "mouchu", pozor, nekonala se! Na scénu totiž nastoupil Kuklík a jeho hry. Chvíli jsme mezi sebou hledali stejné zvířátka, nebo jsme hádali skrytou postavu pod dekou. No a pak nastala jako ve všech ostatních dnech večerka, která byla určena na devátou hodinu, kdy jsme měli jít spát. Je určitě jasné, že ne všichni, tak vždy udělali. Ona taková zakázaná hostina má velké kouzlo. Ale opět přichází ostražití vedoucí a my máme "utrum".

Příští den byl zároveň i dnem sv.Valentýna. Hned ráno na rozcvičce nám Megií každému nakreslila na tvář srdíčko. A celé dopoledne se hrály hry spojené s láskou. Nakonec jsme si každý pod vedením Zuzky R. vyrobili srdíčko, pro sebe a nebo třeba pro naše nejmilejší. V jídelně jsme našli nástěnku, na které bylo tolik srdíček, kolik bylo nás a proto jsme si měli každý jedno vykreslit. Po odpoledním klidu jsme šli do parku, kde nás čekalo překvapení. Na kamenném pódiu vystoupil Antonio Samaranche (zvaný Saranče) a uvedl začínající olympijské hry s prapodivným názvem ANTÉNY (kdepak Athény). Celou taškařici podmalovávala hudba z reprobeden, na pódiu k tomu tančí i pár skvělých tanečnic, hoří i olympijský oheň (a s ním i půl pódia). Slavnostním slibem nás a rozhodčích byl ukončen slavnostní ceremoniál a začalo se soutěžit v různých hrách. Jsme tedy v olympijské vesnici a máme před sebou týdenní olympiádu.

Poté nás navštívila i děvčata s místního výtvarného kroužku a podělila nás milými dárky, které sama vyrobila. Po návratu a následně po večeři nás čekalo další překvapení, kterou byla návštěva známého MUDr. Radima Uzla a MUDr. Suka. Odpovídali nám na různé otázky týkající se hlavně lásky a věcí jí příbuzných. Opět nám naši vedoucí přichystali jednu ze svých legrácek.

Nakonec nám v místní kapličce zahráli Vuki a Aleš koncert známých i méně známých písní. Kdy i třeba takoví Lunetici by bledli závistí. To se nám potom spalo! Z toho spánku nás ale hned 7 ráno vzbudil DJ Vuki hlasitou muzikou a šlo se na rozcvičku. Po ní se všichni těšili do perličkové koupele. Zatímco někteří si už užívali v perličce, jiní čekajíc až na ně přijde řada, hráli různé hry. Na koupání v perličce měl každý vyhrazený svůj čas, přesto byli jsme i někteří takoví co "trošku" přetáhli.

No a odpoledne jsme se vydali na nákupy. Nakupovalo se snad všechno, přes pití, hračky až po plakát Pokémonů. Následovaly další olympijské hry a hrátky. Na to nám jako lákadlo na příští pobyty bylo večerní promítání (které bylo přesně v sedm hodin přerušeno, protože opět začínal náš všemi oblíbený Večerníček). Páteční ráno jsme začali v tělocvičně místního gymnázia, kde pokračovaly souboje o body a tak i o dobrá umístění, kdy souboje přešly až do odpoledního času. Jedna půlka zůstala vevnitř a druhá si šla prohlídnout nedaleký kostel. Ale všichni zápolili s úkoly, které byly tentokrát na přemýšlení.

No a třešničkou na dortu tohoto dne bylo další velké překvapení, které se uskutečnilo v místnosti, kde z nás dříve ještě nikdo nebyl. Všude voněly vonné tyčinky, znělá libá hudba staré číny, ano dostáváme se do čínské čajovny jako vystřižené ze žurnálu. Místní obyvatelky nám ukazovaly, jak se takový čínský čaj dělá a dokonce jsme každý dostali i ochutnat. Po nich pak přišli japonští a čínští učenci a ukázali nám divy, ze kterých přecházel zrak. Jeden se dokázal položit na sklo, až začal "krvácet". Další se prali a lá kung-fu nebo kouzlili. A pak nastala pravá čínská hostina.

Předposlední den byl opět zahájen perličkou a výrobou. Tentokrát pod vedením Barči, kdy vznikali různobarevní ptáčci jako symbol blížícího se jara. Byli sice dělaní stejnou technikou, každý však byl úplně jiný. Odpoledne už jen poslední hry u pingpongového stolu nebo v kapličce a byl tu závěr v podobě diskotéky. Celá byla pojatá spíš jako pyžamový bál - a byla to sranda. Nechybělo slavnostní ukončení olympiády, diplomy, medaile stejně jako naše poděkování všem vedoucím za jejich obětavost a trpělivost ...a ... a byl konec, škoda, takže zase někdy příště ...

Přečteno: 3508x (naposledy 19.2.2020 v 05:11)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2020 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz


Představujeme se Vám
Naši partneři 2019
Naši partneři 2018 Standardy kvality na výbornou!