Naše projekty

 

Facebook
Zimní tábory


KRNOV NEKRNOV aneb Hry bez hranic
   
A. Chudárek | 25.2.2005 | ... Zimní tábory


Každoročně vyjíždíme s třemi desítkami dětí a mládeže na zimní prázdniny užít si vzájemnosti, radosti ale i napětí a soutěží.


Nebylo tomu jinak ani letos. Setkali jsme se v termínu od 16.-20. února 2005 ale rozdíl tady přece jenom byl – bylo tomu na zcela nových místech. Z krnovského charitního domu, kam jsme každoročně vyjížděli, nám zřídili domov důchodců, takže jsme vybrali „za humny“ ve Fryštáku krásné a k tomu bezbariérové zařízení zvané Dům Ignáce Stuchlého (DIS).
Po letech jsme měli konečně také velké štěstí na sníh a tak nezahálela všemožná sjížděla, sáně a boby, které jsme samozřejmě přibalili s sebou. Je to paráda vidět čtyři desítky lidiček jak bez rozdílu věku nadšeně brázdí svah, vyhýbají se slalomovým tyčím, soupeří o to kdo dojede nejdál a nebo jak pak funí do kopce… Je pravda, že některých se to netýkalo, neměli důvod k funění, protože se vezli i do kopce. Máme na mysli deset vozíčkářů, kteří jen „přeskakovali“ z jednoho „vozu do druhého“, ale od toho máme silné osobní asistenty zvané „motory“, abychom zvládli i toto drobné úskalí sáňkování.

Tradičně nechyběla oblíbená diskotéka, spousta her, zpívání u kytary a tvůrčí „rukodělky“, ale také netradičně mega-stavby a výtvory ze sněhu, celovečerní Videostop, horolezení na cvičné stěně nebo slaňování ze tří pater pod vedením zkušeného Charlieho…

Děkujeme vstřícnému vedení, hlavně panu Ladislavu Kopřivovi za velmi pružné jednání při odstraňování architektonických bariér (do „sociálek“ třech pokojů nechal rozšířit dveře pro hladký průjezd vozíčkářů během několika dní). Kromě toho musíme poděkovat také otci Františkovi Bezděkovi za veškerou pomoc, paní kuchařce Jiřince za výbornou stravu a veškerému dalšímu personálu.

Celý pobyt jsme pojali jako hrátky v duchu známých „Her bez hranic“, ale o tom všem vypoví blíže článek, který tvoří Jiřinka Hladíková a který co možná nejdříve uveřejníme.

Přečteno: 3602x (naposledy 26.5.2020 v 08:37)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2020 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz


Představujeme se Vám
Naši partneři 2019
Naši partneři 2018 Standardy kvality na výbornou!