Na?e projekty

 

Facebook
Víkendovky

Martin zdolává stěnu

CRAZY VÍKEND 2004
   
Pepina a Lucka ze Zdravky | 4.5.2005 | ... Víkendovky


Na pozvánce stojí lákavé vábení na další víkendovku, tentokrát se zajímavým názvem „Crazy víkend“. Ale co si pod tím máme představit?


Už to, že máme přijít na sraz nějak bláznivě vymódění a načesaní cosi napovídá… Ihned po přesunu a ubytování v Březůvkách jsme v „pošetilostech“ a srandách pokračovali. Kdo se totiž chtěl navečeřet, musel se totiž hezky ohánět a proběhnout po okolí. Na stromech a keřích byly rozvěšeny balíčky s jídlem. Každý byl nadepsaný cedulkou se jménem, takže o to jsme to měli těžší. Ještě teďka slyšíme to nadšení, kdy se z lesa ozývá radostné: „Jó, hezó, mám večeřu!“

Kdo se chtěl dojíst, přiskočil k táboráčku, kde se u kytárky opékaly „špekajdy“. Ještě si chvilku poklábosíme ve spacáku, jak jinak, ale protože ráno vyrážíme brzo na velkou cestu, raději hajdy nakutě.

Sobota byla opravdu jedno velké překvápko za druhým. Na snídani jsme pojídali zelené máslo na crazy vánočce, pak jsme se zdobili veselými jmenovkami na klopách. To abychom se neztratili v té hromadě lidstva, kam se právě vydáváme. Kam? No přece do Zlína na Bambiriádu, přehlídku nejrůznějších atrakcí a hrátek. Panečku, tu jsme si užili. Bez rozdílu věku a svého handicapu jsme lozili po cvičných horolezeckých stěnách, houpali se v na lanovkách, poháněli lodičky na vodě, malovali na sklo, razili mince, pletlikošíky, nechali jsme se i nalíčit nebo učesat…Dopoledne uteklo jako voda. Přivezený gulášek jsme si vychutnali v parku při loutkovém divadle. Hned jak jsme zachránili princeznu před drakem Bramborákem, přišli mezi nás rytíři a ozbrojenci s dělem a jinými středověkými zbraněmi. To byly rány. Opravdu jsme si museli zacpávat uši. Taky jsme si zabubnovali u etnostánku na spoustu bubnů, zatančili si a zazpívali. No, na jeden den zážitků nad hlavu. Takže rychle zpátky do Březůvek.

Po večeři jsme vytvořili „valnou hromadu“ a užívali si pohody a vzájemnosti, povídali a vzpomínali. A co další den? Rozhodli jsme se dobýt Zlínské lázně. Snažili jsme se ze všech sil, takže se nikdo nesmí divit, že bylo třeba se po všech těch vodních hrátkách posilnit vydatným řízkem (někteří až čtyřmi) a pak odměnami na závěr. Ještě rozdat diplomy a pak vzhůru do náručí našich rodičů.

Takže ahoj a brzičko zase na viděnou. My dvě tedy chybět nebudeme.

Pepinka a Luska (čili holky ze Zlínské zdravky)

Přečteno: 3762x (naposledy 20.9.2021 v 09:08)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2021 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz
Představujeme se Vám
Naši partneři 2021
Naši partneři 2020 Standardy kvality na výbornou!