Na?e projekty

 

Facebook
Víkendovky


FILMOVÝ VÍKEND
   
Radana | 21.10.2005 | ... Víkendovky


V pátek 30. září 2005 se ze Zlína vypravily dva autobusy plné lidiček na cestu za filmovým dobrodružstvím. Mnozí v té době ještě netušili, že se stanou filmovými hvězdami.


První večer se všichni oděli do svého přivezeného společensko-extravagantního oblečení, protože jak jinak než ve smokingu, nebo přinejmenším s motýlkem se dá účastnit takové významné společenské události jako je Oscarový, teda pardon Ogarový galavečer. V jeho průběhu byly vyhlašovány a prezentovány vždy tři nominované filmové snímky v devíti různých kategoriích. Představily se nám filmové ukázky z mnoha předcházejících táborů a akcí, kde hlavní roli hrály sranda a legrace. Filmová akademie vybrala v každé kategorii vítězný film a různé populární osobnosti předaly do rukou herců zlaté sošky „Ogarů“. Následovaly neodmyslitelně všudypřítomné napětí, extáze nadšení při vyhlášení vítězů, děkovné řeči i slzy dojetí…

Další den nás producenti i přes mírnou zimu vyhnali ven, protože natáčecí čas je drahý. Ano, rozumíte tomu dobře. Rozdělili jsme se do sedmi natáčecích štábů a pod vedením zkušených režisérů se seznámili se scénáři. Každý štáb měl zadán určitý filmový žánr: Akční film, Sci-fi, Romance, Western, Reklama, Videoklip i Pohádka. Proběhl casting, herci se seznámili s rolemi, kostymérky a maskérky načančaly své superhvězdy, „klapka“ se naučila klapat, aby si neuklapla prsty, … no prostě začalo velké filmové hemžení a zanedlouho počaly vznikat první snímky a akční záběry. Celé dopoledne se horlivě natáčelo a složitější produkce se dodělávaly ještě i odpoledne. Kdo již nenatáčel, věnoval se tvořivé činnosti a to tvorbě filmových klapek, zpívání nebo přípravě na večer. Po večeři se uskutečnila velká hollywoodská „dotočná“, čili pořádná diskotéka jak má být.

V neděli nadešel čas pro dvě vrcholná čísla Filmového víkendu, prvním byla vernisáž výstavy filmových klapek a ocenění těch nejpůsobivějších. Úvodní řeč pronesl ministr fiskultúry pan Vítězslav Tranďák a pozval nás také k pořádnému rautu. Stoly se prohýbaly pod občerstvením, jednohubkami, vařenou kukuřicí a přípitky. Ale protože čas letěl neúprosným tempem, bylo třeba začít s filmovým festivalem, na kterém se prezentovaly všechny předcházející den natočené snímky. Byli jsme svědky velké filmové šou. Musím říct, že jsem jenom koukala, co se dá stihnout za jeden natáčecí den a jednu střihačovu noc. Ve všech kategoriích se objevily opravdu promakané „kusy“ a bylo vidět, že se všechny filmové štáby opravdu činily.

Celý víkend pro mě jako nováčka, byla jedna velká nová zkušenost. Děkuji za to a doufám, že příště se zase na nějaké akci všichni potkáme.

Všechny pozdravuje Ráďa.

Přečteno: 3821x (naposledy 20.9.2021 v 09:22)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2021 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz
Představujeme se Vám
Naši partneři 2021
Naši partneři 2020 Standardy kvality na výbornou!