Naše projekty

 

Facebook
Víkendovky

Country víkend

Country víkend 2001
   
M. a L. Sedláčkovy | 1.7.2001 | ... Víkendovky


Nemálo (asi 65) se nás druhého června odebralo na Horákův Mlýn ve Zlíně, kde se konal dlouho očekávaný Country víkend.


Všichni jsme přijeli "řádsky" kovbojsky oblečení, všichni s klobouky na hlavách a "kolty proklatě nízko u pasu"... Ani sličné dámy si s dobou věhlasného Buffalo Billa nic nezadaly a kluci tak měli "na co koukat".

Bez otálení jsme rozjeli kolotoč legrace, zábavy a neobyčejných her. Vzpomínám na dobovou hru - házení podkovou na kolík nebo na hru o "Největšího pijana". Jak už název napovídá, šlo o to vypít půllitr v co nejkratším čase.Věřte nevěřte, některým zvlášť nadaným jedincům se to povedlo i pod deset sekund (podotýkám, že nešlo o pivo, jak by asi někteří rádi slyšeli, ale o šumák). Přesto následoval tzv. "Běh opilcův". To vám nejdřív pořádně zamotali hlavu a pak poslali přes nejrůznější překážky. No, že občas někteří "mírně zabloudili" nebo brzdili bradou o zem dvakrát předesílat nemusíme.

U dalšího stanoviště jsme si vyzkoušeli házení nožem na portrét nějakého nebezpečného vězně. "Živého či mrtvého", stálo pod fotografii dotyčného a tak se každý snažil jak mohl, aby to byl on, který slibovanou odměnu nakonec dostane.

Pak nás čekal slalom na koni (teda dřevěném) a také "Krocení divokého býka". Co se pod takovým názvem skrývá? To vás posadí na takovou houpačku a pak s vámi třesou a houpají - a vy se snažíte bez držení rukama usedět co nejdéle to jde, než... se zabrzdíte o matračky na zemi. Kdo to přežil, šel se učit střílet z revolveru na cíl nebo jinde se zas učil práskat bičem. Celkově vládla skvělá nálada.

Uklidnění přišlo, když nám přišli povídat děda a táta Pálkovi o nejrůznějších zbraních, nechyběly samozřejmě ani ty původní z Divokého západu a dokonce jsme si z některých mohli všichni i vystřelit. To byly ale rány: "nabít, zamířit, pal!"

Taky k nám přišli přátelé, kteří uměli vyrábět parádní věci z kůže, nejrůznější ozdoby, peněženky, visačky atd. A na mnohé se také dostalo, že si je mohli odvézt s sebou domů.
K večeru nás čekalo další velké překvapení, přicválali k nám totiž čtyři koňáci na svých krásných koních a hned nám ukázali, co takový kůň umí. Nejdřív nás koníci pěkně pozdravili a pak už se po louce proháněli jeden za druhým. Chvíli klusali, chvíli cválali a chvílemi jsme ani nestíhali všechno sledovat, jak byli rychlí. Každý kdo chtěl se na nějakém z koní mohl povozit.

Už byl skoro večer. Ale to největší překvápko nás teprve čekalo. Přijela k nám totiž opravdová profi country kapela! Hráli nám a hlavně parádně tančili a učili nás dohromady country tance až do úplné tmy. Kroky nebyly zrovna dvakrát lehké, jenže nás hned tak něco neodradí. A jak nám to nakonec šlo! No a u táboráku a písniček nám skončil den. Každý si vlezl do stanu, "zakutal se" do spacáku a nechal si zdát nějaké country sny!

Druhého dne hned z rána jsme se jako každým rokem přesunuli na bazén, kde jsme strávili celé dopoledne při tradičním řádění. Z vody nám pěkně vytrávilo! Takže rychle na oběd a pak už na poslední číslo tohoto bohatého víkendu - přehlídku psů. Pejsci vypadali na první pohled mírumilovně, ale na ten druhý... ještě že byli na vodítku. Na úplný závěr jsme ještě zkoušeli, jak to komu jde s bičem - někteří by se nemuseli stydět své umění předvádět i pro publikum...!
Před odjezdem, již tradičně, nechybělo rozdání diplomů a památečních suvenýrů a ...
...a někdy příště zase ahoj!


Tato akce v rámci dne dětí měla už svůj sedmý ročník. Během všech předcházejících jsme vystřídali nejrůznějších místa ve Zlíně, zejména Školičku a Dětské centrum na Burešově. Letos poprvé jsme využili azyl tzv. Horákova mlýna na Vršavě, který spravuje Okresní myslivecký spolek Zlín. Jeho jednatel pan Josef Václavík nám vycházel všemožně vstříc a je i jeho zásluhou, že se tato akce podařila.
Děkujeme OMS Zlín, stejně jako všem dalším: "koňákům" ze Zádveřic v čele s Oldou Hurtou, mistrům kožedělné výroby, panu Janu Veselému, Emilu Dunčovi a spol., odborníkům přes historické zbraně V+V Pálkovým, členům country skupiny Globetrotters a také Míši Úchvatové.

Přečteno: 3518x (naposledy 19.2.2020 v 05:12)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2020 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz


Představujeme se Vám
Naši partneři 2019
Naši partneři 2018 Standardy kvality na výbornou!