Naše projekty

 

Facebook
Zájmové kroužky

Nenudy

NENUDA - co to je?
   
M. Brázdilová, M. Zubíková | 15.11.2003 | ... Zájmové kroužky


Jsme dvě (jak si samy říkáme) „maminy", které by vám chtěly aspoň malinko povyprávět o pěkných chvilkách, která máme možnost spolu se svými dětmi každé druhé úterý zažít.


To se totiž scházíme v kanceláři Handicapu na Padělkách k setkání skvělých lidiček, abychom spolu s ;mnoha dalšími zaměstnali naše ručičky na „Nenudách". Vždycky něco vyrábíme, a věřte nejsou to jen tak nějaké „jednoduchosti". Pěkně se přitom potrápíme, ale výsledek pak stojí zato. Doma si pak můžeme zkrášlit svůj pokojík nebo potěšit někoho z našich blízkých hezkým dárečkem. Už jsme zdobili trička a květináče ubrouskovou technikou, jindy jsme vyráběli „slupovací obrázky" do koupelny, nebo třeba podzimní ptáčky do květináče, vázali vánoční svícny, zkoušeli zmizíkovou techniku nebo krakelování. Abychom lépe vystihly atmosféru těchto setkání, přiblížíme jednu z Nenud konkrétněji.

Blížil se pomalu předvánoční čas, a tak se těšíme, co že si to pro nás Barča připravila za vánoční výroby. Celá kancelář už je opět vystěhovaná, ubrusy rozložené na stolech a ve varné konvici už bublá voda na kafíčko a čaj. A už to vidíme, před námi se rozložily asi třemi technikami vyrobené vánoční přání a jmenovky a taky ozdoby na stromeček. Ani jsme netušili, co krásného se dá vytvořit jen pomocí papíru, lepidla, nůžek, ubrousků, třpytek a pracovitých ručiček. Do rukou se nám dostávají pomůcky, které jsme zatím vůbec neznali, jako třeba „vlnkovačka na papír" nebo „vyrážečka" sněhových vloček a dalších obrázků. Dvouletá Kačka Ch. nám názorně několikrát předvedla, jak se má pracovat se třpytkami (maminčiny geny se nezapřou), které má snad úplně všude. Po tříhodinovém stříhání, lepení a malování vznikla dílka opravdu skvělá, nápaditá a vskutku originální, která by nám mohla závidět leckterá výstavní galerie nebo prodejna. Kam se na nás hrabou Mistři umělci.

Už se těšíme na další Nenudu, určitě ne méně než naše ratolesti. Všem moc děkujeme. Naší „paní vedoucí" za nápady, asistentům za pomocné ruce, kterých je občas třeba, a ostatním zúčastněným za skvělou náladu.

Přečteno: 3916x (naposledy 19.4.2019 v 04:58)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2019 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz


Představujeme se Vám
Naši partneři 2018
Naši partneři 2017 Standardy kvality na výbornou!

Hlavní mediální partner

Radio Zlín

Hlavní partner DOBRODĚJE

Aukro