Naše projekty

 

Facebook
Zimní tábory

Logo "Handicapu(?)"

Zimní tábor Krnov 2004
   
Juraj Danko | 1.2.2004 | ... Zimní tábory


Jo, také letos se konal v krnovském hotelu Salvator zimní tábor – a také letos, jako již tradičně bez sněhu. Samozřejmě, že ho všude byla fůra jak před tak ihned i po táboře, ale nám jakoby na povel "slezl" z kopců. Nu což, poradíme si i bez něj.


Během prvního, jaksi "hrově-seznamovacího" večera mezi nás vtrhla zběsilá polární výprava, psí spřežení a dokonce i mluvící sněhulák, aby nás navnadili k jejich následování na severní točnu. Vše kolem nás osvítila dokonce polární záře, všem drkotaly zuby zimou jak pila při plném výkonu, takže nám bylo nad slunce jasné téma letošního Krnova: "Dobytí Severního pólu".

Sílu a odvahu jednotlivých členů výpravy bylo třeba pořádně procvičit a připravit nás na nejrůznější úskalí, proto jsme byli nuceni podstoupit množství zkoušek. Také jsme lovili tuleně, mačkali se k sobě jako tučňáci v hejně a zdolávali sněhovou vánici. Vyzbrojeni kompasem jsme šli cestou necestou polem nepolem, sice bez malotraktoru, ale s o to větším elánem stále směrem sever. To bylo třeba ještě překonat sněžnou slepotu nebo třeba hlad a žízeň. Ale společnými silami jsme nakonec dospěli k cíli a mohli si dopřát poznat ten magický zážitek "jít směrem k středobodu "S" na sever a dalším krokem jít od něj směrem na jih". A čelem vzad. A ono zase: "Na sever – a na jih a na sever – a na jih...". Paráda.

Abychom se pěkně zahřáli, připravili pro nás expediční vůdcové perličkové poleženíčko v bublinkách (letos nám jej pořádně opepřila Strixie o své "bláznovstvá" (pozn. překladatele, tento výrok se nám nepodařilo přeložit doslovně v jeho nejvýstižnějším významu, proto byl zachován v nezměněné podobě).

Také jsme měli možnost prožít atmosféru fajn odpoledne v místní Kolibě, kde jsme při kytaře a při poháru relaxovali jako nikdy. Taky jsme měli čas si zahrát pinec, odvážlivci také kulečník, vyráběli jsme dárečky ke Sv. Valentýnovi a taky za pomocí provázkové techniky kouzelné obrázky "polární záře"... A po večerce my starší... Ale to sem nepatří.

Jenom škoda, že se od léta náš milovaný Salvator předělává na Domov důchodců a my už nikdy nezažijeme jeho "čudo". Teda někteří jsme uvažovali, že bychom si zde zamluvili pokojíčky do budoucna, ale nakonec to myslím nechali tak. Jo, a ještě jednou škoda. To vzhledem k ukradení mé kytary a medvídka, o které jsem přišel v Brně po návratu. No co, snad je "někomu" tak lehko, jak bylo lehko mně, když jsem se k němu přitulil.

PS: Jo, a ať žijou strukoviny, pochutiny a vůbec hrášek, mrkvička a zelenina celkově, která nechyběla v žádném pokrmu.

(Pro vysvětlenou – jsem nevidomý kluk ze Slovenska, který dofrčí na každou "pobytovku" a který doufá, že mi ten článek Aleš moc nedokope překladem mé originální českoslovenštiny.) Pozn.: snaha byla. - CHA -

Přečteno: 3739x (naposledy 26.5.2020 v 08:23)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2020 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz


Představujeme se Vám
Naši partneři 2019
Naši partneři 2018 Standardy kvality na výbornou!