Naše projekty

 

Facebook
Víkendovky


Podzimní víkendovka
   
Alda Chudárek | 13.10.2012 | ... Víkendovky


Na letošní víkendovce k nám zavítal pan Podzim. Zezačátku se smál a hýřil všemi barvami. Skamarádili jsme se spolu. Ale co se nestalo. Připlížili se k němu Mrazíci a okradli ho o všechny barvy. „Kde mám své


milované barvy?“, bědoval. Obrátil se tedy na nás, zda mu nepomůžeme získat jeho barvy nazpět. My jsme s nadšením souhlasili.

Nejdřív jsme získávali červenou barvu tak, že jsme museli přinést co nejvíce červených lesních plodů a přírodnin v lese a na louce. Na žlutém ostrově jsme trhali banány ze stromu, pojídali citróny a rozpoutali i vajíčkovou bitvu. Jindy jsme procházeli zelenou stezku a vyráběli zelené skřítky z listů a větviček. Od modrých mužíků jsme dostali úkol sníst modrou kaši a taky nasbírat co nejvíc indiga na výrobu modře.

Vždycky, když jsme nějaký úkol zvládli, dostali jsme pro pana Podzima za odměnu trochu příslušné barvy. Na závěr jsme ale zjistili, že je těch barev pořád málo. Podzimu to nestačilo, chtěl po nás i hnědou, oranžovou, tmavě modrou… Museli jsme vyluštit tajný recepis, který prozrazoval, jak se tyto a další barvy dají získat. Kupodivu nám na ně stačilo míchat do sebe ty barvy, co už jsme měli. Bylo to takové malé kouzlení.

Podzimu hned vyskočil úsměv na tváři, když viděl tu spoustu barev a jak nám to jde. Poděkoval nám, rozdal taky spoustu odměn a šel dál barvit to, co nedokončil. A mrazíci? Ti už budou do prosince zalezlí někde pod mezí nebo na Severním pólu. Vsadím se, že se o podobnou věc příští rok už znovu nepokusí.

Hezký podzim přeje Alda Chudárek (13 let).

Přečteno: 1790x (naposledy 23.2.2019 v 05:45)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2019 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz


Představujeme se Vám
Naši partneři 2018
Naši partneři 2017 Standardy kvality na výbornou!

Hlavní mediální partner

Radio Zlín

Hlavní partner DOBRODĚJE

Aukro