Na?e projekty

 

Facebook
Inzerce


VozejkMap - databáze bezbariérových míst
   
H | 19.2.2013 | ... Inzerce


Projekt VozejkMap přináší českým vozíčkářům lepší orientaci v místech, kde to dobře neznají nebo nemají zmapováno. Výhodou je vkládání ověřených dat samotnými uživateli a ověřování dat administrátorem. V současné době je mnoho portálů a organizací, které


mapují bezbariérovost v jednotlivých regionech. Avšak doposud chyběly lidem s pohybovým postižením dostupné informace na jednom portále. To nabízí webové rozhraní www.vozejkmap.cz. Díky mobilní aplikace VozejkMap do „chytrých“ telefonů budou imobilní občané moci sami vkládat nebo vyhledávat dostupná zařízení. Aplikace také nabízí možnost navigace do místa určení. Projekt vznikl za finanční podpory Nadace Vodafone a provozuje ho Česká asociace paraplegiků – CZEPA.

„Architektonické bariéry psychicky paralyzují vozíčkáře v každém městě, je pro ně frustrující hledání nových zařízení a zkoušení (bez)bariérovosti,“ uvedla Alena Jančíková, ředitelka České asociace paraplegiků – CZEPA, sama je poúrazová vozíčkářka. „Nyní databázi plníme daty, je však důležitá spolupráce a angažovanost vkládání dat handicapovanými. Věřím, že aplikace bude pro ně velkým přínosem a brzy jejich nedílnou součástí“.

Aplikace je snadno ovladatelná, doplněná o fotografie, disponuje atributy důležité pro rychlou orientaci - přístup, zda-li má bezbariérové WC a parkovací místo pro invalidní osoby. Pokud informace o zařízení nejsou dostačující, stačí kliknout na webový odkaz s podrobnějšími informacemi. V ovládacím panelu je možné filtrovat body zájmu dle kategorií: Kultura, sport, instituce, jídlo a pití, ubytování, lékaři, doprava, veřejné WC, jiné. Aby nedocházelo k dublování dat a k neúplným informacím o zadaných veřejných prostorech, zaslaná data jsou vždy schvalovány administrátorem aplikace – vozíčkářem.

Aplikace je zdarma a pro maximální jednoduchost nevyžaduje v žádném bodě registraci. K jednotlivým místům lze také vkládat fotografie, pro zajištění nejvyšší aktuálnosti lze také přidávat komentáře a hodnocení – to vše přímo z telefonu či přes web.

Přečteno: 2503x (naposledy 1.12.2021 v 01:15)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2021 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz
Představujeme se Vám
Naši partneři 2021
Naši partneři 2020 Standardy kvality na výbornou!