Naše projekty

 

Facebook
Oznámení, novinky


Pohodlný nákup pro vozíčkáře v Kauflandu
   
Médea Public Relations | 17.2.2016 | ... Oznámení, názory


Společnost Kaufland Česká republika odstartovala v prosinci roku 2015 nový projekt, který umožní pohodlné a příjemné nakupování i našim tělesně postiženým spoluobčanům. Do všech prodejen Kaufland po celé republice budou postupně instalovány nákupní vozíky pro zákazníky, kteří


se pohybují na invalidním vozíku.

Nákupní vozík je speciálně konstruován a upraven tak, aby se dal jednoduchým způsobem upnout k invalidnímu vozíku. Svou výškou a tvarem je zároveň přizpůsoben omezeným možnostem dosahu člověka upoutaného na vozík a umožňuje mu pohodlnou manipulaci s nakupovanými potravinami.

V současné době jsou speciální nákupní vozíky instalovány ve 27 prodejnách Kaufland. Do jara 2016 bude mít takový vozík každá naše prodejna,“ řekl Michael Šperl, vedoucí oddělení mediálního marketingu a distribuce.

Společnost Kaufland Česká republika již několik let spolupracuje s organizací Centrum Paraple, které pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy zvládnout těžkou situaci a vrátit se plnohodnotně zpátky do života. Společnost Kaufland konzultovala technické provedení speciálního nákupního vozíku s klienty i terapeuty Centra Paraple. Po odstranění drobných konstrukčních nedostatků pak klienti Centra Paraple nákup s tímto nákupním vozíkem úspěšně testovali v Kauflandu v Třeboni, který byl první prodejnou, kde byl tento speciální vozík instalován.

Přečteno: 1224x (naposledy 19.2.2020 v 05:40)

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2020 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz


Představujeme se Vám
Naši partneři 2019
Naši partneři 2018 Standardy kvality na výbornou!