Naše projekty

 

Facebook
Co jsou DS


Představujeme Dopravní služby
   
Handicap Zlín | 29.7.2016 | ... Co je DA


Ze všech činností organizace je pro veřejnost zřejmě nejvíce známou zřejmě speciální přeprava imobilních osob. Bystrým očím pozorovatele dění ve zlínském regionu jistě neunikl minimálně jeden ze tří vozů, kterými sdružení přepravuje na požádání naše spoluobčany se zdravotním postižením. Především vozíčkáři oceňují výhodu možnosti převozu takzvaně "ode dveří ke dveřím", stejně jako přítomnost a pomoc asistenta, který je během převozu zdravotně postiženým k dispozici. Automobily, které jsou speciálně upravené pro tento druh přepravy nájezdovými plošinami a kotvícím systémem, umožňují, aby vozíčkář nemusel ze svého vozíku do vozu složitě přesedat a aby seděl s jistotou na svém vozíku i během přepravy.

Tato služba umožňuje denní kontakt dospělých klientů s jejich pracovištěm a u dětí pak přepravu do předškolních zařízení, do běžných či speciálních škol a také do rehabilitačního stacionáře. Nepravidelnými klienty je služba využívána při přepravě za kulturou, úřady, do zdravotnických zařízení atp.

Ročně přepraví služba průměrně 7 000 osob a najezdí přitom 70 000 kilometrů. V současnosti propojuje spolek svou dopravní službou centrum města Zlína s jeho místními částmi a městy jako jsou Malenovice, Štípa, Otrokovice, Tlumačov, Vizovice, Březůvky, Vizovice, Slušovice aj. Tuto ojedinělou službu může našemu regionu závidět mnoho měst, kde ještě chybí komplexní řešení přepravy osob se zdravotním postižením a seniorů.

Přepravní řád Dopravních služeb je ke stažení (.pdf) - ZDE

Sazebník úhrad naleznete (.pdf) - ZDE

DISPEČINK (8.00 - 14,30 h.): tel: 577 211 475, 605 546 679

Informační leták o Dopravních službách (.pdf) ZDE

Dopravní služby podporuje zejména statutární město Zlín:
Děkujeme za podporu.

Přečteno: 3770x (naposledy 17.12.2018 v 00:05) | Číst článek


PŘEPRAVA PRO SENIORY A IMOBILNÍ
   
HANDICAP Zlín | 16.3.2016 | ... Co jsou DS


Nepotřebuje Váš dědeček nebo babička přepravit za lékařem, na úřady nebo za nákupy? Jste vozíčkář nebo člověk se zdravotním postižením a potřebujete se ve Zlíně a po Zlínsku někam dopravit? Zavolejte na náš dispečink, objednejte se a naši řidiči Vás dopraví takzvaně "ode dveří ke dvěřím". Pokud byste potřebovali i asistenci, řekněte

Přečteno: 1415x (naposledy 17.12.2018 v 04:12) | Číst článek

Počet článků v této kategorii: 2
Celkový počet článků: 802

Handicap Zlín, z.s. © 2004 - 2018 | www.handicap.cz | handicap(a)handicap.cz


Představujeme se Vám
Naši partneři 2018
Naši partneři 2017 Standardy kvality na výbornou!

Hlavní mediální partner

Radio Zlín

Hlavní partner DOBRODĚJE

Aukro